Hakkımızda

Hakkımızda

CINEMARKT Ailemize Hoşgeldiniz

“KORSAN” film izlemek istiyorsanız yanlış adrestesiniz.

Amacımız; sinema (sanat) için harcanan emeğe saygı ve destek vermektir.

Felsefemiz; sinemanın (sanatın) halk (insanlar) için olduğu bu kapsamda bir filmin iyi olduğuna yine halkın karar vermesi gerçeğidir. O açıdan tamamen şeffaf ve demokratik bir anlayış içinde olmak temel düsturumuzdur.

MİSYONUMUZ

1.Halihazırda vizyonda olan ve vizyona girecek olan tüm filmlere ait fragman, tanıtım ve haberleri izleyiciye ulaştırarak destek olmak.

2.Gelişime en büyük katkının yapıcı eleştiri olduğu düşüncesi ile belli bir zümrenin veya sermayenin değil izleyicinin desteğini arkasında hisseden ELEŞTİRMENLERİ ortaya çıkarmak.

3.Yetenek ve fikirleri büyük kitlelere ulaşmayan amatör arkadaşların ürettiklerini sitemizde yayınlayarak seslerinin duyulmasını sağlamak.

4.Nihai olarak izleyicinin beğendiği projelerin yine izleyici ile buluşmasını sağlamaktır.

VİZYONUMUZ

1.Günümüz reklam anlayışının cevapsız yayın yapmak değil, tüketici (izleyici) ile iletişime geçmek olduğu gerçeğiyle hareket etmek.

2.Eleştirmenlerin amacının izleyiciyi yönlendirmekten ziyade izleyicinin isteğine göre projeyi  yönlendirmek olmasını sağlamak.

3.Yaratıcı fikirlerin izleyici ile desteklenerek ürün haline getirilmesini sağlamak.

HEDEFLERİMİZ

1.Kısa vadede vizyondaki filmlerin kalitesine izleyenlerin karar vermesi, vizyona girecek filmler hakkında olumlu veya olumsuz görüşlerin ortaya atılması ile tartışma ortamı sağlamak ve bu sayede doğru yada eksik yanları ortaya çıkarmak, filmi izlemek isteyenlerin kafasında ufak bir fikir oluşturabilmek.

2.İzleyicilerin yaptıkları yorumların beğenilme oranlarına istinaden küçük hediyeler vererek destek gören bir eleştirmen grubu yaratmak.

3.Orta vadede sitemize gelecek reklam gelirlerinin hemen hemen tamamının yüklenen amatör filmlerin izlenme oranlarına göre dağıtılarak amatör filmlere destek olmak.

4.Uzun vadede izleyicinin desteğini alan projelerin vizyon görmesini sağlamaktır.

CineMarkt Sana Sunulan Değil Senin Seçtiğindir.