Türk Sinemasının Avrupa sineması ve HOLLYWOOD ile yarışması için gerekli arguman ve çalışmalar sizce ne olmalıdır ?

Türk sineması ne yazık ki diğer ülkelerin 80 li ve 90 lı yıllarda denediği uygulamaya sunduğu teknikleri senaryoları daha yeni denemeye başladı. Türk sinema sektörünün günceli yakalaması için gerekli çalışmalar ne olmalıdır?

Bu konuya cevap vermeniz için giriş yapmalı veya üye olmanız gerekmektedir.

Oğuzhan MEYDAN Yönetici

Öncelikle yapılan işlerin sıkıcı,sıradan,monoton olduğunun farkına varılması gerek.Farkına vardıkları zaman bir arayışa girip dışarıdaki işlere detaylıca bakıp ilham alabilirler yada artık sadece iç piyasa için değil dışarıda ki global piyasadan da bir dilim almak gerektiğini fark edeceklerdir.Ve bu global piyasadan bir dilim alabilmek için yapımların sadece Türkiye halkına değil herkese hitap etmesi gerektiğini fark edip yapımların tarzını ve kalitesini değiştirmek zorunda kalacaklar.Ancak o zaman kalite artacağı için İngiliz,Fransız veya Hollywood ile bir yarışa girebilir.

Kemal ASLAN Yönetici

Tüm para için yapılan gişe filmlerine verilen destek kadar yeniyi arayan başkayı arayan yönetmenlere yapımlara aynı destek verilmeli diye düşünüyorum konuya ek olarak.

Çağatay YÖNT Yönetici

İkinizin fikirlerine tamamen katılıyorum evet bir destek olmalı fakat ben avrupa sineması Türk sineması ve Amerikan sineması arasında farkedilicek seviyede bir teknoloji farkı olduğunu da düşünüyorum tabi son yıllara doğru bu ara biraz kapandı fakat hala fark olduğunu düşünüyorum