Kurgu Bilgisayarı

Kurgularınızı rahat yapmak için güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız var.Sadece Premiere Pro kullanıyorsanız fazla masraf yapmanıza gerek yok ama yoğun render ihtiyacı duyan After Effetcs veya Auto Desk programları kullanıyorsanız.Kurguda renkle çok uğraşıyorsanız veya Sesle uğraşmak istiyorsanız yüksek bir bütçe ayırmalısınız.Dolar kurlarından ve son dönemdeki bitcoin mininglerinden dolayı maalesef ürün fiyatları iki katından fazla arttı. Sistem toplamak isteyenler bütçelerini yazarlarsa veya bir sistem toplamış olup,istediği programda rahat edip etmeyeceğini merak edenler yazarsa yardımcı olabilirim.

Bu konuya cevap vermeniz için giriş yapmalı veya üye olmanız gerekmektedir.

Kemal ASLAN Yönetici

2.5 3 bin tl bütçe ile performans açısından sağlam bir pc toplayabilir miyim ?

Oğuzhan MEYDAN Yönetici

Maalesef günümüz dolar kurlarından dolayı bahsettiğiniz bütçeye istediğiniz performansı sağlayacak bir bilgisayar imkansız.Ancak yine de bir sistem toplanabilir yüksek performans sağlamasa da çoğu programı kullanabilirsiniz.

Kemal ASLAN Yönetici

Peki laptop almak mantıklı mı ?

Çağatay YÖNT Yönetici

Kurgu için ben leptop u pek doğru bulmuyorum. Olmaz demiyorum olur fakat leptoplarda performans arttıkça fiyat uçuyor. Masaüstü olarak daha uyguna daha yüksek performanslı ve istedigin zaman biraz dertekle yükseltebilme şansınız oluyor ben masaüstünden yanayım .

Oğuzhan MEYDAN Yönetici

Kurgu için Workstation bir laptop olmadığı sürece yine yeterli randıman sağlanamaz.Workstation bir laptop pahalı olduğu için PC sistem kurmak daha mantıklı ayrıca laptoplarda soğutma sistemi yetersiz olduğu için ciddi sıkıntılar yaşanabilir.Hem teknik hem bütçe konusundan dolayı şiddetle PC öneriyorum.