En kullanışlı ve performans açısından en uygun kurgu-montaj programı hangisi ? Bunları internetten ücretsiz olarak indirebilir miyiz ?

Birçok kurgu montaj programı var ve bunların çoğu paralı uygulamalar bunların en kullanışlı ve internetten kolay indirilen program premiere gözüküyor. Diğer programlar için öneriniz var mı ?

Bu konuya cevap vermeniz için giriş yapmalı veya üye olmanız gerekmektedir.

Oğuzhan MEYDAN Yönetici

Ben Adobe Premiere Pro kullanıyorum ancak Sony Vegas Pro ve Davinci Resolve u da önerebilirim.Ama öncelikle Davinci yi denemenizi tavsiye ederim cidden başarılı bir program,zaten BlackMagic tarafından yapıldı.

Kemal ASLAN Yönetici

Ben biraz ağır ve karışık olduğunu duymuştum. Bi defasında yükledim Davinciyi 15 20 dk açılmasını beklemiştim. Ama profesyonel bir uygulama olduğunu değiştirmez tabi

Oğuzhan MEYDAN Yönetici

Bu tarz programlar kullanırken iyi bir randıman için bilgisayarınızın da biraz üst kalite olması gerekiyor.Bununla ilgili aklında soru işareti olan arkadaşlar varsa kurgu bilgisayarı nasıl olmalı hakkında bir başlık açabilirim.

Kemal ASLAN Yönetici

Bencede bilgilendirmekte fayda var

Çağatay YÖNT Yönetici

Şuanda günlük hayatta ki basit hızlı kurgu arıyorsak benim tercihim adobe pre pro dur daha sonrasında ince işlerinde ise ae derim dediğiniz gibi davinci çok kaliteli bir program fakat biraz profesyonel bir program biraz bilgisayar performansı da isteyen bir program.